Uncategorized

Pavisam neliels atskats uz 31.08.2017. Saulkrastu uzņēmēju brokastīm!

31. augustā Saulkrastos, Jūras parkā, kafejnīcas “Mare” terasē jaundibinātā “Saulkrastu uzņēmēju biedrība” organizēja “Uzņēmēju brokastis”, lai sabiedrībai prezentētu savus mērķus, piesaistītu jaunus biedrus un veicinātu Saulkrastu attīstību.

Filma par pasākumu top, šeit īsumā aprakstīsim galveno:
Pasākums izdevās, to atzina Saulkrastu pašvaldības domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsones kundze, Latvijas Tirdzniecības Rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Biedrība noorganizēja prezentāciju augstā līmeni un, galvenais, ko atzina visi klātesošie, Saulkrastiem ir ļoti liels potenciāls!

Kopumā brokastīs pulcējās aptuveni 80 viesu, sākot ar pavisam maziem, individuālajiem uzņēmējiem, beidzot ar Latvijā ievērojamus panākumus guvušiem uzņēmējdarbības pārstāvjiem. Viesu vidū bija virkne Saulkrastu domes deputātu, kaimiņu novadu uzņēmēju biedrību pārstāvji, Saeimas deputāti Jānis Dombrava un Jānis Ruks, Elvi vadītājs Imants Rendenieks, ekonomists un uzņēmējs Andris Deniņš, Siguldas biznesa inkubatora vadītāja Gundega Vanaga-Jaunberga, uzņēmēji Irēna Pulkinena un Oskars Barševskis, uzņēmējs Agris Lapiņš un uzņēmējs Kārlis Sausnītis.

Uzņēmēju brokastīs Saulkrastu uzņēmēju biedrība izvirzīja savas darbības galveno mērķi “Saulkrasti – iekārojamākais Baltijas kūrorts”!
“Mums ir jārada apstākļi, pie kuriem jebkurš, kurš vēlas ieguldīt līdzekļus Saulkrastos, jūt reālu atbalstu gan no biedrības, gan pašvaldības! Viņš saprot, ka viņu te gaida, ka pašvaldībai ir konkrēta vīzija par pilsētas attīstību nākamos 20 gadus, ka ir radīta pilnīgi visa infrastruktūra, lai uzņēmējs šeit varētu parādīt savas labākās prasmes konkrētajā sfērā. Šobrīd investori ar lielu kapitālu neizskata Saulkrastus kā vietu, kur investēt. Tas ir fakts, kurš ir jāpieņem, lai šeit radītu vidi, kur ir vērts investēt,” Saulkrastu uzņēmēju biedrības brokastīs teica biedrības valdes loceklis Gatis Zonbergs.
Biedrība ir radīta ar mērķi, lai pilnīgi jebkurš cilvēks, uzņēmējs un domes pārstāvis varētu nākt ar savām domām, dalītos ar tām un meklētu risinājumus to realizācijai. Tika uzsvērts, ka Saulkrasti ir pilsēta ar unikālu atrašanās vietu: tā ir tuvākā jūras pludmale Ādažu, Cēsu, Siguldas iedzīvotājiem, kā arī ērti sasniedzama rīdziniekiem, un iedzīvotāju skaits šajās pilsētās ir aptuveni 800 000 tūkstoši.
Kā galvenie Saulkrastu attīstības virzieni izvirzīti tūrisms, kultūra un izklaides pasākumi. Kā galvenos attīstāmos virzienus uzņēmēji uzskata ēdināšanu un naktsmītnes tūristiem. Tāpat tika aicināts attīstīt gājēju ceļu kāpu teritorijā cauri visiem Saulkrastiem, bērnu laukumus, āra vingrošanas laukumus kāpu zonās, kabatu veida stāvvietas gar galveno ceļu visā pilsētas garumā.
“Esmu pārliecināts, ka Saulkrastu uzņēmēju biedrība spēs aizstāvēt un lobēt labas un jēdzīgas lietas Saulkrastu uzplaukumam,” Saulkrastu uzņēmēju biedrības organizētajās brokastīs sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols.

Saulkrastu mērs Ervīns Grāvītis uzņēmējiem solīja atbalstu vispirmām kārtām jau netraucējot ar lieku administratīvo slogu.
Kaimiņu novada Ādažu mērs Māris Sprindžuks dalījās ar savu pieredzi sadarbībā ar novada uzņēmējiem un aicināja rīkot regulāras tikšanās, kas ļauj pašvaldībai labāk saprast uzņēmēju vajadzības, kā arī stiprina saites starp uzņēmējiem. “Cilvēkresursu trūkums un mobilitāte ir galvenās problēmas, kas mums ir jārisina un, kas ir aktuāli gan Ādažos, gan kaimiņos Saulkrastiem,” sacīja Sprindžuks.
Saulkrastu uzņēmēju biedrība par savu mērķi izvirzījusi izveidot jaunām ģimenēm draudzīgu infrastruktūru, ietverot jaunu daudzdzīvokļu māju un vienģimeņu māju ciematu būvniecību. Tāpat uzņēmēji atbalsta visu lielo degradēto teritoriju attīstību, ietverot zivju rūpnīcu, jauno kultūras namu, nepabeigtās privātmājas kompleksa būvniecību u.c. Par savu mērķi Saulkrastu uzņēmēju biedrība izvirzījusi arī vismaz vienas jaunas viesnīcas un SPA centra būvniecību, bērnu izklaides parka izveidi un jaunas, mūsdienīgas un jaudīgas katlu mājas celtniecību.
Biedrība dibināta šā gada 20. jūnijā, tajā apvienojušies vairāki desmiti vietējo uzņēmēju, kā arī tiek gaidīti arvien jauni biedri un aktīvisti. Paredzēts rīkot regulāras tikšanās, kā arī organizēt dialogu ar vietējo pašvaldību, apvienojot spēkus un idejas Saulkrastu pilnveidošanai un attīstībai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s